فیلترهای جستجو

اسنوبردینگ

برای اولین بار در حدود 100 سال پیش در کوه های Kackar وافع در ترکیه روستاییان با استفاده از قطعاتی از چوب روی برف اسکی می کردند. اما اولین چیزی که بتوان نامش را اسنوبرد گذاشت برای اولین بار در آمریکا توسط Sherman Poppen در سال 1968 اختراع شد و نام این وسیله Snurfer بود.
Snurfer چیزی شبیه به اسنوبرد امروزی نبود، خیلی ساده تر بود و binding (فیکس) نداشت. اما چیزی که امروز همه اون رو با نام snowboard می شناسیم توسط Jake Burton Carpenter (کسی که کمپانی Burton را به ثبت رساند) و tom sims اختراع شد.
رشته اسنوبرد همانند تلفيقي از اسكي روي آب، اسكيت و اسكي روي برف است. اين رشته يكي از رشته هايي است كه به سرعت رشد نمود و خود را در مسابقات بين المللي و المپيك زمستاني از ناگانو 1998 به ثبت رساند. بهترين ورزشكاران اسنوبرد جهان مي توانستند در 6 رشته مختلف نام خود را به تصوير بكشند.

1- پارالل مارپيچ بزرگ مردان
2- پارالل مارپيچ بزرگ زنان
3- هالف پايپ مردان
4- هالف پايپ زنان
5- اسنوبرد كراس مردان
6- اسنوبرد كراس زنان
هالف پايپ: هراسكي باز دراين رشته با حركات و پرش هاي آكروباتيك در درون هالف پايپ به نمايش گذاشتن مي پردازد. استيل اسكي باز، ميزان پرش و حركات آن براي داوران حائز اهميت است.
پارالل جاينت اسلالوم: 2 مسابقه دهنده در كنار يكديگر از نقطه شروع هم زمان حركت كرده و از لا به لای چوب های دروازه به سمت نقطه پايان مي آيند. نفر برنده باید برای مانش بعد مجدداً به نقطه شروع برود. پس از برگزاري 10 مانش، نفر اول مشخص خواهد شد.
اسنوبرد كراس: 4 اسكي باز از نقطه شروع هم زمان حركت خواهند نمود. درمسير اين مسابقه نقاطي مانند نقطه پرش، مسير باريك و سكوهاي پرش وجود دارد. دو نفر برتر از بين 4 نفر براي مانش بعد انتخاب می شوند.
1 2 3 4 5 6 7 8
2 - 16