فیلترهای جستجو

زومبا

یکی از سبـک های تنـاسب اندام به همـراه شـادی و نشاط حاصـله از آن ورزش زیبا و ریتمیک زومـبا (سـومبا) می باشد. ورزش ریتمـــیک زومبا (سومبا) برگرفته از انواع حرکتــهای مــوزون کشور آفریقا و آمریکای لاتین می باشد. از تلفیق چهـار سبک ریتم های میرنگه، رگی تون، سالسا، کالیبسو و کومبیا حرکت موزون و ورزش ریتمیــک زومبا (سومبا) پدید می آید. در این ورزش حرکتها و تکنیک ها کاملاً حســـاب شده است و تأثیر و توجه مستقیمی بــرروی اندامـــهای مختلف (دست، پا، بازو، ران و ستون فقرات) شده است. تمامی ماهیچه های حــرکتی ساق پا، رانـها و بازوها و حتـی وریدهای شکمی تحت تآثیر این ورزش و ریتـم آن قرار گرفته و از افزایش چربی دراطراف این قسمتها جلوگیری می کند. حرکات و تکنیــک های حرکتی موجب کشــش ماهیچــــه ای شده و شــکل و فرم زیبا و جوانی را با توجـه به اسـکلت و استخوان بندی افراد موجب می گردد. این ورزش که کامـــلاً هـــــوازی می باشد، تمـــرکز بر روی تنفس و توجه بر روی انجام انــــــواع تکنیــــــک های حرکتــی را بــــــالا برده و موجــب کــــــاهش وزن در هـــر سنــی و زیبــایی انـــدام یا هر نـــــوع استخــــوان بندی می گردد در طول مدت انجام این حرکات، فشار خون بالانس بوده وهیچ فشاری بر روی مفاصل و مناطق حسـاس مثل زانوها، آرنج ها، مچ دست و پا وارد نمی شود. این حرکـــات با ریلکســـی کامــل و نشاط سرشار حاصل از دم و بازدم مناســــب و فرصـــت کافی برای انجام درست حرکات، موجب چربی سوزی آهسته ولی مستمر گشته و تبدیـل انرژی به جای از دست دادن آن را حاصل می گردد. ناگفته نماند که انجام درست حرکــات و فراگیـــری پایه ای و اساسی این سبک، هنــرجو را قــادر مــی سازد که با انــواع سبــکها و ریتمها ارتباط نزدیــک برقرار کرده ضــمن شناخت اندامهای خود، به راحـتی هر نوع سبــک دیگری را با اعتماد به نفس کامل انــجام دهد .
امروزه زومبا یکی از داغ ترین روشها برای از دست دادن وزن است. ترکیب خاص این ورزش از حرکات هوازی و مراحل رقص با گام های سریع و آسان بسیارسرگرم کننده است. زومبا بسیار چالش برانگیز است و می تواند به شما در از دست دادن وزن اضافه بسیار کمک کند و همچنین تن و ماهیچه ها را سفت می کند یکی از دلایل موفقیت زومبا این است که یک برنامه کاهش وزن است، زیرا بسیار سرگرم کننده است. هنگامی که به کلاس ایروبیک می روید، ممکن است مراحل خسته کننده ای را دنبال کنید. بسیاری از مردم کلاس های ایروبیک خود را تنها پس از چند هفته ترک می کنند زیرا خیلی کسل کننده است. با زومبا، شما در حال ترکیب حرکت رقص با حرکات ایروبیک و ریتم رقص را نگه می دارید استفاده از موسیقی از جمله رومبا، سالسا، تانگو ، و… همراه است. با انجام و شرکت در کلاس ورزش زومبا شما می توانید از 300 تا 600 کالری در یک کلاس یک ساعته بسوزانید. این سوزاندن کالری، به وزن بدن بستگی دارد. هر چقدرسنگین تر باشید، باید بیشتر تمرین کنید. کسی که بسیار سنگین است ممکن است در یک کلاس زومبا کالری بیشتری نسبت به کسی که سبک تراست بسوزاند در حالیکه، همان تلاش را می کند. سوزاندن کالری همچنین بستگی به تلاش های شما دارد. در کلاس زومبا شما فعال تر هستید و بیشتر حرکت می کنید، هرچه بیشتر حرکت کنید کالری بیشتری خواهید سوزاند. زومبا به تقویت عضلات نیز کمک می کند. هنگامی که حرکات رقص یا حرکت هوازی انجام می دهید، ماهیچه های شما لاغر می شود و شل نمی شود. بسیاری از کسانی که به طور منظم رقص می کنند ورزش زومبا برای انها بسیار راحت تر است. در کلاس زومبا باید به طور مرتب شرکت کنید اگر رقصنده خوبی نباشید کلاس زومبا برایتان دشوار خواهد بود. مراحل تدریس به آرامی است ولی باید سرعت بیشتری در این کار داشته باشید. اگر علاقه مند به شرکت در یک کلاس بزرگ هستید این ورزش بسیار سرگرم کننده تر خواهد بود ورزش زومبا صرفا یک برنامه رقص نیست بلکه آموزش تناسب اندام نیز هست. این رقص به سبک ورزش یکپارچه است که مانند حرکت هوازی است. امروزه، مراکزی در همه کشورها وجود دارد که شما می توانید زومبا یاد بگیرید. ورزش زومبا مؤثرین شکل تمرین مقاومتی است. نه تنها به شما کمک می کند که ماهیچه های خود را فعال نگه دارید، بلکه به شما کمک می کند تا چربی بسوزانید و عضلات بدن را تقویت کنید. یادگیری این ورزش بسیار آسان است. حرکت زومبا پیچیده نیست و در واقع در یک راه است که هر کسی می تواند آن را دنبال کند. ورزش زومبا نه تنها بدن بلکه ذهن را نیز تقویت می کند. ورزش و رقص زومبا ورزش ذهنی و مغزی خوبی است. هنگامی که شما ورزش زومبا را انجام می دهید، فعالیت ذهنی شما نیز افزایش می یابد و برای مغز فوق العاده مفید است ورزش زومبا هماهنگی شما را بهبود می بخشد با ورزش زومبا شما به تدریج لاغر خواهید شد، زومبا بهترین گزینه برای کاهش وزن است در حالی که هم سرگرم می شوید و هم لاغر.
با ورزش زومبا، کاهش وزن آسان می شود! در ورزش زومبا هر بخشی از بدن فعالیت خاصی دارد و مانند سایر ورزش ها بر یک جا تمرکز ندارد. ورزش زومبا تمرین شدید تمام نقاط بدن است و برای همه اعضای بدن فایده دارد. حتی عضلات بدون چربی، عضلات شکم و هرچیزی که باعث می شود تا یک بدن به طور کامل فعالیت داشته باشد. ورزش زومبا بیشتر سرگرم کننده است و به ورزش شباهت ندارد. موسیقی بازی در طول زومبا جالب است و قادر به بالا بردن خلق و خوی و ساخت احساس شماست و در پایان جلسه شما احساس شادی خواهید کرد. حتی اگر رژیم غذایی نداشته باشید، ورزش زومبا هم شمارا شادتر و هم سریع به تناسب اندام می رساند.

1 2 3 4 5 6 7 8