فیلترهای جستجو

گراپلینک

سبک (گراپلینگ) هنر رزمی مبارزه ای می باشد که فلسفه به وجود آمدن آن مانند تمامی هنرهای رزمی دنیا فراگیری قابلیت ها و فنون رزمی برای آمادگی دفاع از خود، خانواده و جامعه می باشد و از منظر فنی همانگونه پیداست این روش مبارزه، تأکید بر ادامه مبارزه در خاک (پس از زمین زدن حریف یا زمین خوردن) تا کنترل و تسلیم کردن حریف دارد. از آنجا که انجام حرکات دفاعي در حالت خوابيده و به روي زمين نيروي بيشتري را مي طلبد، انجام فنون مبارزه رزم گراپلینگ اين مزيت را ایجاد می کند که شخص مي تواند حريفان قدرتمندتر و سنگين وزنتر را به راحتي با شکست بدرقه کند. در این سیستم مبارزان معمولاً از نيرو و قدرت حريفان خود عليه خودشان استفاده مي کنند. کليد اين موفقيت، توازن و تعادلي است که اين مبارزان از آن بهره مند هستند از دیگر مزایای این ورزش:
آموزش تکنیک های بسیار متنوع برای افرادی با استعدادهای متفاوت، بالا بردن سطح هوشیاری و آموزش تفکرافزایش قدرت و استقامت بدنی نکته قابل توجه آن که آئین نامه مسابقات این رشته در (سیستم کشتی تسلیمی) دقیقا مطابق با استانداردهای بین المللی سازمان جهانی فیلا تنظیم و تدوین گردیده است تا در آینده هنرآموزان این رشته توانایی شرکت در رقابت های بین المللی فیلا را داشته باشند.
ورزش گراپلینگ در ایران برای اولین بار بصورت علمی و اصولی با کسب مجوز از شورای ساماندهی سبک های رزمی وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران با نظارت فدراسیون ورزش های رزمی توسط: استادحسین خان هنرمند پايه گذاري گرديد. استاد حسین خان هنرمند با تسلط بر فنون کشتی (کچ از کچ کن) که خود از فنون کشتی پهلوانی ایران به وجود آمده و سایر فنون هنرهاي رزمي (فنون قفل مفاصل، فنون اهرمی و فشار بر نقاط حساس بدن حریف) بدون توجه به مواردي همچون، اندازه، وزن و يا قطر ماهيچه حريفان، این سیستم مبارزاتی را بنیان گذاشت.
استاد حسین خان هنرمند در سال 1356 در جنوب شرق تهران در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد. علاقه وی به ورزش و تحرک سبب شد که در همان دوران نوجوانی در باشگاه ابومسلم خراسانی (شهید شیر گیر) محله عارف در ورزش تکواندو ثبت نام کرده و تحت تعلیم قرار گیرد. وی بعد از مدتی به صورت اتفاقی با ورزش کشتی کچ آشنا شد و با وجود فعالیت غیر رسمی این ورزش در کشور از همان زمان با علاقه خاص به فراگیری فنون و تکنیک های کشتی کچ پرداخت. استاد هنرمند طی سال ها تمرین همراه با تحقیق و مطالعه در مورد حقیقت کشتی کچ در منابع ورزشی غیر ایرانی و کسب تجربه نزد استادان بنام این رشته مانند استاد سید عباس زروران مدارج این ورزش را تا مربیگری این ورزش طی کرد و سرانجام در سال 1390 با موافقت مسئولین و مقامات ورزش کشور برای اولین بار موفق به ثبت اولین موسسه ورزشی کشتی کچ در کشور با نام موسسه بین المللی کشتی کچ همبستگی ملل گردید. حاصل سال ها تمرین و تحقیق استاد در ورزش گرد آوری کوله باری از تجربیات و دانش ورزشی و همچنین کسب عناوین قهرمانی در سطح استانی و کشوری در رشته های کاراته و کیک بوکسینگ و کسب مدارک داوری و مربیگری درجات سه، دو، یک و بین المللی در رشته های کونگ فو، کیک بوکسینگ، موی تای، جوجیتسو و دفاع شخصی و ... بوده است. استاد حسین خان هنرمند پس از معرفی رشته گراپلینگ به مسئولین محترم وزارت ورزش و جوانان و ارائه مستندات ومدارک مربوطه و طی مراحل قانونی در سال 1392 با جلب نظر مثبت اساتید کارشناسان فنی و زحمتکش شورای ساماندهی سبک ها موفق به کسب مجوز فعالیت در کشور گردید. این رشته جذاب و رو به رشد در حال حاضر در دنیا تحت پوشش سازمان جهانی کشتی (فیلا) فعالیت می کند و مسابقات جهانی آن نیز با نظارت این سازمان برگزار می گردد.

1 2