فیلترهای جستجو

پرواز با بالن

بالن هوای گرم از سه قسمت اصلی زیر تشکیل شده است:

1- سبد (Basket)

سبد که بالن ران، مسافران و سیلندرهای گاز در آن مستقر می شوند، معمولاً به شکل جعبه ای مکعب مستطیل با ارتفاع تقریبی یک تا یک و نیم متر می باشد تا مسافران بتوانند به راحتی مناظر زیبا را رویت نموده و یا عکس برداری نمایند. سبدها در اشکال و اندازه های متفاوت هستند، اندازه کوچک از 2 تا 6 نفره برای پرواز صمیمی و دوستانه و اندازه های بزرگتر تا 34 نفره که برای پروازهای عمومی بیشتر کاربرد دارد. سبد های بالن بسیار مقاوم، بادوام و انعطاف پذیر هستند که معمولاً بدنه اصلی کاملاً چوبی (چوب بامبو مخصوص) و چهارچوب آن ترکیبی از آلومینیم و ستون ها از جنس فولادی مقاوم ساخته می شود. لوازم و تجهیزاتی نظیر: کپسول های گاز ،تجهیزات پرواز، جعبه کمک های اولیه و ... در سبد جاگذاری شده است. وزن آن بسته به ظرفیت افرادی که در آن جای می گیرند فرق خواهد کرد، ولی متوسط وزن آن 200-100 کیلوگرم می باشد.

2- کیسه هوا (Envelope)
کیسه هوا یا همان بخش عموماً رنگارنگ از جنس نایلون تقویت شده و مقاوم در برابر حرارت ساخته شده و وظیفه نهایی آن نگه داشتن هوای گرم داخل بالن و جلوگیری از فرار آن می باشد. کیسه هوا در اندازه، طرح، اشکال و رنگ های جذاب و متفاوت تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.
3- مشعل یا تولید کننده حرارت (Burner)
مشعل به طور معمول از جنس فولاد ضدزنگ ساخته شده و سوخت مورد استفاده آن از پروپان است که آن را با هوا ترکیب کرده و گرمای لازم برای گرم کردن هوای ورودی به بالن را تأمین می کند. مشعل ها بر اساس حجم بالن توان های متفاوتی دارند و از 1 تا 4 شعله ساخته و ارائه می شود.
1 2 3